Dětský pokoj je ve všech aspektech multifunkčním prostorem. Odehrává se zde řada protichůdných činností a pokoj musí plnit funkce, jejichž požadavky jsou v podstatě v rozporu. Děti v pokoji spí, odpočívají, hrají si, věnují se zálibám, ale také pracují – učí se, musí se soustředit a udržet pozornost. Všechny tyto funkce by měl prostor plnit napříč věkovými kategoriemi i s ohledem na měnící se záliby či preference.

V současné době se koupelna stává až středobodem bytu či domu, spolu s kuchyní je nejkomplikovanějším a zároveň leckdy nejdražší prostorem bytu. Záleží, zda na ni pohlížíme jako na prostor určený pouze pro očistu těla, či zda jej povýšíme na chrám pro relaxaci těla a duše. Nicméně základní funkci - prostor pro hygienu těla- musí splňovat v obou případech.

Přestože koupelna by měla být vždy v první řadě vysoce funkčním prostorem, zaslouží si pozornost i její vizuální hodnota. Výběr všech zařizovacích prvků musí být zohledněn i z hlediska očekávané stylotvornosti. Tvarosloví jednotlivých komponent zcela jistě předurčí koupelnový styl, ale teprve důraz na očekávanou atmosféru nám zajistí konečný efekt. Trend, kdy byl styl koupelen určován převážně keramickým obkladem stěn, je nenávratně pryč. Základní styl může být určován sanitární keramikou, materiálem, detailem, ale může mít podobu zcela nečekaného řešení. Dřevěná podlaha, skleněný obklad nebo třeba tapeta? Křišťálový lustr místo zářivky a vitrína na kosmetiku místo plastové police nebo krásný obraz nad vanou? Proč ne. Současná koupelna je všechno možné, jen ne sterilní neosobní prostor.

Speciální koupací vany s bočními vstupními dvířky určené zejména pro seniory a tělesně hendikepované jsou velmi sofistikované. Sice patří k dražším produktům, ale jako protihodnotu získáte pro svou koupelnu sanitární zařízení vysoké užitné hodnoty.

Ložnice je prostorem ryze intimního charakteru, místem odpočinku a relaxace. Ve většině standardních bytů se jedná o nejmenší místnost určenou pouze pro lůžko a skříň na ukládání oblečení. V rodinných domech nebo větších bytech je vhodné k ložnici připojit i šatnu, případně koupelnu.

Kuchyň je srdce našeho domova. A snad právě proto se svědkem denních událostí i důležitých rozhodnutí stává kuchyň, která dnes už není pouhým pracovištěm, ale také společenskou místností. To je jeden z významných aspektů při zařizování a vybavování kuchyně, jež by mělo ladit s celkovým charakterem domácnosti. Náš trh nabízí rozmanité styly kuchyňského nábytku - např. rustikální, romantický venkovský nebo módní technický typ.

Podle ergonomických pravidel má být kuchyň rozdělena na základní části - přípravnou, varnou, mycí a zásobovací, které jsou rozmístěné tak, aby byla práce v kuchyni co nejpohodlnější. Nejen v zásobovací zóně, ale i v ostatních je zapotřebí uložit předměty, které se tu nejvíce využívají. Zde je několik ukázek toho, jak přeměty hezky skrýt a přitom je mít po ruce.

Výběr vybavení a zařízení nezáleží pouze na finančních možnostech, ale především na velikosti a půdorysu místnosti, výšce stropu i umístění topných těles a oken a na celkovém využití kuchyně. Zde si musíme uvědomit, jakou funkci bude splňovat. Zda bude sloužit jen na přípravu pokrmů, na vaření a stolování, další činnosti a případně i pro občasnou hru dětí. Myslet bychom měli i na možné změny v budoucnosti, jako např. zvětšení počtu členů v domácnosti nebo přikoupení nových přístrojů. Ideální řešení je tedy kuchyň na míru. Pojem kuchyně na míru znamená, že můžete volně kombinovat materiály a dekory dle svých představ, rozměry skříněk se vyrobí přesně na míru danému prostoru, který je tedy maximálně využitý a kuchyňská linka je maximálně funkční.

V současné době je nepřeberné množství materiálů, dekorů, vnitřního vybavení a kování, ze kterého si můžete vybrat. Grafická vizualizace Vám pomůže si lépe Vaši novou kuchyň představit a promyslet využití skříněk a úložných prostor.

Obývací pokoj je přirozeným centrem dění v bytě. Společně s kuchyní a jídelnou je zpravidla navrhován jako spojený obytný prostor, jehož smyslem je sdružovat členy rodiny či hosty. Pokoj musí fungovat především jako živý organismus, který naplní často různorodé potřeby konkrétních členů rodiny.

Nábytek na míru se v současné době vyrábí z mnoha různých materiálů. Používají se nejrůznější moderní lesklé materiály, masivní dřevo, masivní dýhy, laminotřískové desky, umakart a jiné další materiály. V rámci návrhu interiéru Vám vytipuji vhodné dekory a materiály a v rámci realizace zajistím řemeslníky, kteří nábytek vyrobí a nainstalují.

Pokud každý den zakopáváte u vchodových dveří o boty manžela a dětí a v zimním období už nemáte kam pověsit kabát, protože všechny háčky zabraly dětské bundy ? Pak nepropadejte panice, ale začněte jednat. Vina totiž není na nich ale na nedostatečně dimenzovaných odkládacích a úložných prostorách v předsíni.

Při řešení předsíně vycházíme z půdorysu a velikosti místnosti. Obecně se doporučuje zvolit takový nábytek, který pojme alespoň jeden svršek každého člena domácnosti, přitom by mělo zbýt místo ještě pro kabát a boty návštěvy.

Není snadné najít tu správnou sedací soupravu i přes to, že je velká nabídka nejrůznějších tvarů, rozměrů, z různých materiálů. V rámci návrhu interiéru Vám vytipuji sedací soupravy, které se do interiéru hodí jak velikostí, tak tvarem a doporučím vhodné barvy, dekory a materiál. V rámci realizace si sedací soupravu vyzkoušíte a já Vám ji zajistím.

Moderní varné desky jsou rychlé a bezpečné. Tradiční sporáky už z domácností téměř vytlačily moderní varné desky. Jsou rychlé a bezpečné. Plynové a elektrické modely mají řadu praktických i bezpečnostních funkcí a různé podoby vhodné do klasicky, minimalisticky i rustikálně zařízených kuchyní

Na každou židli jsou kladené různé nároky, ať už se jedná o židli k jídelnímu stolu, kancelářskou židli, dětskou, nebo jakoukoliv jinou. Každá židle musí vyhovovat z hlediska funkce, kvality a v neposlední řadě musí být krásná. Musí být vyrobena z kvalitního materiálu z hlediska zdravotního a musí ladit s celkovým designem interiéru. V rámci návrhu Vám vytipuji několik vhodných variant a v rámci realizace židle také dodám.