Keramika provází lidstvo již od nepaměti. Princip výroby – pálení specifických druhů přírodních materiálů, kaolinu, jílů, živců a dalších přísad – se nezměnil dodnes, pouze technologie, výběr surovin a způsob jejich těžby odpovídá úrovni konce dvacátého století. U keramických obkladů, na něž jsou zejména v současnosti kladeny vysoké a mnohdy i protichůdné požadavky, není ani používání moderních technologií a receptur stoprocentní zárukou špičkové kvality všech výrobků.

I zde rozhoduje lidský faktor – tradice, zkušenosti, zápal pro věc – a způsob užití, pro který je konkrétní obkladový materiál určen. Neboť mnohdy bývá použit v rozporu se svým určením a uživatele nezaslouženě zklame. Ne každá dlaždice totiž dlouhodobě vydrží například vysokou zátěž vstupních prostor, ne každá obkladačka je mrazuvzdorná. Prvořadou otázkou tedy je, podle jakých hledisek a parametrů má zákazník posuzovat kvalitu a vhodnost použití keramických obkladů.

Moderní podlahové krytiny jsou přívětivé k životnímu prostředí, hygienické, odolné proti stárnutí a stálé na světle. To znamená, že v rozmezí oken nedochází k vyblednutí. U nás velmi rychle zdomácněl název plovoucí podlaha. Nicméně, ne každý přesně ví, co si má pod tímto pojmem představit.

Plovoucí podlaha je totiž krytina, která není pevně spojena s podkladem. Jednotlivé prvky se spojují systémem perodrážka a lepí jen ve spojích. Podlaha tedy leží na podloží. Výhodou je jednoduchá a rychlá montáž, nevýhodou zvýšený požadavek na rovnost podkladu. Velká je i úspora lepidla. Tuto podlahu je možné klást na podklady jako linoleum, dlažba, ale i předchozí parkety. Vždy je však nutné dodržet požadavek na maximální rovnost podlahy.

Koberce navozují útulnou atmosféru i určitý komfort. Zvukově i tepelně výborně izolují, mají dlouhou životnost, zachycují nečistoty z okolní atmosféry a dobře se udržují.Pro své estetické a praktické vlastnosti zůstávají proto stále mezi nejoblíbenějšími podlahovými krytinami. A to přesto, že v posledních letech dáváme často přednost plovoucím podlahám či keramické dlažbě.

Kusové koberce jsou velmi oblíbené pro použití v interiéru. Malý kusový koberec pod konferenčním stolem nejenom vytvoří pocit tepla a je krásným doplňkem, ale je samozřejmě i praktický, kdy snižuje pocit chladu od nohou při sledování televize. To samé splňuje i koberec pod jídelním stolem

Tak jako všechno v našem běžném životě, tak i podlahoviny, a tudíž i koberce, podléhají módním trendům. A tyto módní trendy se v určitých cyklech opět vracejí, i když někdy v pozměněné formě. V současné době jsou opět módní koberce kusové, které jsme před určitým časem nahrazovali koberci celoplošnými, pod nimiž jsme ukrývali třeba i krásné parkety, po kterých dnes opět toužíme. Krásné kusové koberce, které jsme obětovali ve prospěch celoplošných, nám mohly ještě léta dobře sloužit a navíc dělat velkou parádu.

Většině lidí se při slově korek vybaví zátka. Použití korku je však mnohem širší. Je materiálem pro výrobu korkových podrážek, těsnění motorů, antivibračních desek, různých dárkových předmětů nebo i míčků na madminton.

Především se z něj ale vyrábějí kvalitní obklady stěn a podlahové krytiny. Poměrně opomíjenou vaiantou úpravy interiéru jsou obklady a podlahové krytiny z korku. A přitom jde o materiál ryze přírodní, vysoce estetický, příjemný na dotek a do interiéru vnášející sympatický pocit tepla.

Schodiště je významnou dominantou každého prostoru, a zároveň důležitým funkčním prvkem Vašeho bytu, domu či jiného prostoru. Proto by měla být výběru schodiště vždy věnována náležitá pozornost, neboť tvoříte trvale nedílnou součást Vašeho interiéru či exteriéru.

Nejen schody, schodiště či jakýkoliv jiný volný prostor doplňuje zábradlí. Zábradlí musí ladit s interiérem, Vašimi požadavky a zároveň plnit bezpečnostní funkci.