Kuchyň je srdce našeho domova. A snad právě proto se svědkem denních událostí i důležitých rozhodnutí stává kuchyň, která dnes už není pouhým pracovištěm, ale také společenskou místností. To je jeden z významných aspektů při zařizování a vybavování kuchyně, jež by mělo ladit s celkovým charakterem domácnosti. Náš trh nabízí rozmanité styly kuchyňského nábytku - např. rustikální, romantický venkovský nebo módní technický typ.

Podle ergonomických pravidel má být kuchyň rozdělena na základní části - přípravnou, varnou, mycí a zásobovací, které jsou rozmístěné tak, aby byla práce v kuchyni co nejpohodlnější. Nejen v zásobovací zóně, ale i v ostatních je zapotřebí uložit předměty, které se tu nejvíce využívají. Zde je několik ukázek toho, jak přeměty hezky skrýt a přitom je mít po ruce.

Výběr vybavení a zařízení nezáleží pouze na finančních možnostech, ale především na velikosti a půdorysu místnosti, výšce stropu i umístění topných těles a oken a na celkovém využití kuchyně. Zde si musíme uvědomit, jakou funkci bude splňovat. Zda bude sloužit jen na přípravu pokrmů, na vaření a stolování, další činnosti a případně i pro občasnou hru dětí. Myslet bychom měli i na možné změny v budoucnosti, jako např. zvětšení počtu členů v domácnosti nebo přikoupení nových přístrojů. Ideální řešení je tedy kuchyň na míru. Pojem kuchyně na míru znamená, že můžete volně kombinovat materiály a dekory dle svých představ, rozměry skříněk se vyrobí přesně na míru danému prostoru, který je tedy maximálně využitý a kuchyňská linka je maximálně funkční.

V současné době je nepřeberné množství materiálů, dekorů, vnitřního vybavení a kování, ze kterého si můžete vybrat. Grafická vizualizace Vám pomůže si lépe Vaši novou kuchyň představit a promyslet využití skříněk a úložných prostor.