V koupelně kladu důraz na vzdušnost, dostatečné osvětlení, snadnou údržbu povrchů a bezpečnost při užívání a design. Samozřejmě beru ohled na rozpočet, který je na koupelnu daný.

V současné době se koupelna stává až středobodem bytu či domu, spolu s kuchyní je nejkomplikovanějším a zároveň leckdy nejdražší prostorem bytu. Záleží, zda na ni pohlížíme jako na prostor určený pouze pro očistu těla či zda jej povýšíme na chrám pro relaxaci těla a duše. Nicméně základní funkci- prostor pro hygienu těla- musí splňovat v obou případech. Přestože koupelna by měla být vždy v první řadě vysoce funkčním prostorem, zaslouží si pozornost i její vizuální hodnota. Výběr všech zařizovacích prvků musí být zohledněn i z hlediska očekávané stylotvornosti. Tvarosloví jednotlivých komponent zcela jistě předurčí koupelnový styl, ale teprve důraz na očekávanou atmosféru nám zajistí konečný efekt.

Trend, kdy byl styl koupelen určován převážně keramickým obkladem stěn, je nenávratně pryč. Základní styl může být určován sanitární keramikou, materiálem, detailem, ale může mít podobu zcela nečekaného řešení. Dřevěná podlaha, skleněný obklad nebo třeba tapeta? Křišťálový lustr místo zářivky a vitrína na kosmetiku místo plastové police nebo krásný obraz nad vanou? Proč ne. Současná koupelna je všechno možné, jen ne sterilní neosobní prostor.